Damien Hirst (* 1965)

více o Damienu Hirstovi

Všechna díla Damiena Hirsta máme momentálně vyprodaná. Pokud máte zájem o díla tohoto autora, napište nám a pokusíme se Vám vyhovět.

Nenašli jste to, co hledáte?

Najdeme to za Vás!

Stačí vyplnit formulář vpravo a my učiníme vše pro to, aby se hledané dílo dostalo do Vašich rukou. Ve formuláři prosím uveďte autora název díla, popřípadě dílo upřesněte jinak.

Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva

Damien HirstDamien Steven Hirst (* 7. června 1965) je britský výtvarný umělec, člen významné tvůrčí skupiny Mladí britští umělci (Young British Artist, YBA) a jeden z nejúspěšnějších umělců na světě. Zabývá se malířstvím, instalací, plastikou a dalšími výtvarnými technikami. Jedním z centrálních Hirstových témat je smrt. Proslavil se sérií skutečných zvířat, např. koně či krávy, naložených do formaldehydu. Fyzická nemožnost smrti v mysli někoho živého (1991), jež představuje 4,3 m dlouhého žraloka tygrovaného naloženého ve formaldehydu a vystaveného ve vitríně, proslavila Hirsta na mezinárodní scéně a stala se symbolem Mladých britských umělců po celém světě.

Díla od Damiena Hirsta se úspěšně prodávají na celosvětových aukcí od Londýna přes New York až po Čínu, čímž je z finančního hlediska zajištěna znatelně vyšší likvidita těchto děl.

Pokud se chcete dozvědět více informací o Damienu Hirstovi, naleznete je na stránkách Artmusea.