Iva Hüttnerová

Připravujeme pro Vás nabídku

více o Ivě Hüttnerové

Iva Hüttnerová

Vavřín, ochotnický spolek
barevná litografie
32 * 26 cm tisková plocha
54 * 45 cm grafický list
číslováno 65/100
signováno Iva Hüttnerová 23
6 000 Kč
Rezervace

Iva Hüttnerová

Souboj o pána
barevná litografie
31,5 * 26 cm tisková plocha
54 * 45 cm grafický list
číslováno 54/100
signováno PD Iva Hüttnerová 22
6 200 Kč
Rezervace

Nenašli jste to, co hledáte?

Najdeme to za Vás!

Stačí vyplnit formulář vpravo a my učiníme vše pro to, aby se hledané dílo dostalo do Vašich rukou. Ve formuláři prosím uveďte autora název díla, popřípadě dílo upřesněte jinak.

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše zpráva (napište prosím autora a název díla)

  Iva HuttnerováIva Hüttnerová (* 17. prosince 1948 Praha) vystudovala herectví na DAMU pod vedením Oty Sklenčky.  Této své původní profesi se dnes věnuje jen příležitostně. O to více se postupem času stala známou  výtvarnicí s osobitým malířským projevem.  Malování milovala už jako malá holka. Když po rozvodu rodičů žila u babičky na Letné, chodila často do Stromovky, malovala a četla si básničky. Na prázdniny jezdila k druhým prarodičům do Českých Budějovic, kde poznala malebnost a krásu Jižních Čech.

  Na koleji DAMU potkala Jana Kanyzu, který už tehdy maloval  obrazy olejovými barvami. Tehdy se v ní probudila znovu láska k malování. První obrázky byly surrealistické, to ji ale nevyhovovalo a svůj styl našla až tehdy, když malovala plakáty pro pořad staropražských písniček.

  Od té doby její malebné obrázky dýchající klidem a pohodou připomínají jakési "staré dobré časy". O svých obrázcích říká sama autorka toto: "Hodně mých obrázků je z časů dávno minulých, kdy jezdilo jen pár aut, dámy nosily klobouk i do mlékárny, cídily rodinné stříbro a větraly pruhované duchny… A jejich jediným cílem bylo učinit manžela šťastným. Asi bych takhle žít nechtěla a neuměla, ale zdá se mi, že tenkrát čas utíkal pomaleji. Pánové byli galantnější, dámy elegantnější a lidé slušnější. Kousek téhle poklidné atmosféry mi uvízl v duši z dětství u babičky. Možná proto se do téhle doby tak ráda vracím ve svých obrázcích."

  Iva Hüttnerová maluje buď olejem na plátně připevněném na sololitu,  nejznámější a nejčastější jsou však její litografie. Svoji první výstavu měla ve foyeru divadla v Karlových Varech v roce 1974, kde byla v angažmá. Od té doby vystavuje pravidelně u nás i v zahraničí.

  Její díla jsou vystavena v e stálých expozicích  naivního umění  v Paříži a Hamburku. Jako autorka je  evidována v zahraničních encyklopediích např. v Japonsku, ve Francii a ve Švédsku.

  Vydala 5 autorských knih s vlastními ilustracemi a řadu dalších knížek jiných autorů ilustrovala.

  Velmi oblíbené jsou její kalendáře, které vydává pravidelně každý rok.