Julien van Middendorp (* 1977)

více o Julienu van Middendorpovi

O dostupnosti děl se prosím vždy předem informujte.

Julien van Middendorp prodej obrazu olej na plátně Point of No Return

Julien van Middendorp

Point of No Return
olej, plátno
100 * 70 cm
r. 2020
značeno a signováno vzadu na plátně
certifikát autora k dílu
49 000 Kč

Nenašli jste to, co hledáte?

Najdeme to za Vás!

Stačí vyplnit formulář vpravo a my učiníme vše pro to, aby se hledané dílo dostalo do Vašich rukou. Ve formuláři prosím uveďte autora název díla, popřípadě dílo upřesněte jinak.

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše zpráva (napište prosím autora a název díla)

  Julien van MiddendorpJulien van Middendorp
  *1977, Doorn, Nizozemsko
  je nizozemský abstraktní malíř, který se zaměřuje na velkoformátové olejomalby, v nichž se živly barev propojují do vzájemných vztahů a vytvářejí myšlenky, představy a sdělení. Jeho tvorba se vyznačuje pečlivě promyšlenou kompozicí a užitím základních barev.

  „Celá má tvorba je odrazem mé příliš aktivní představivosit“ / „All my work is a reflection of my overactive imagination “

  Jako inspirace mu slouží městský život, díky čemuž mají jeho obrazy výraznou organickou dynamiku. Ačkoli jsou jeho plátna abstraktní, můžete v jeho dílech cítit postavy a v titulech slyšet rezonující hudbu. Dílo umělce se vyznačuje pečlivě promyšlenou kompozicí a využitím základních barev. Patrné je i ovlivnění studijními léty, kdy jednotlivé objekty redukuje na hmotné abstraktní dílky, které skládala do sebe přesně podle vzoru vitráží. V roce 2021 získal ocenění „Top contemporary Artists of Today“ (Art Market International Art Magazine) za jedinečný umělecký styl a kvalitní techniku.

  Julienův styl je ovlivněn tvorbou světově proslulého uměleckého hnutí „Cobra“ (1948–1951) a jeho členů, jako jsou Karel Appel, Pierre Alechinsky a Asger Jorn. Julien pracuje se základními barvami, které využívá jako konstitutivní prvky své výtvarné architektury v pečlivě promyšlených plánech. Jeho malby odkazují na nizozemské umělecké hnutí „De Stijl“, které v roce 1917 založili význační malíři takové veličiny jako Piet Mondriaan, Vilmos Huszár nebo Theo van Doesburg.

  Již v dětství Julien van Middendorp experimentoval s poměrně velkoformátovými kresbami a akvarely. Později navštěvoval výtvarné semináře na umělecké akademii v Utrechtu. Nyní už několik let žije a pracuje v Praze. Zdejší kulturní prostředí je pro něj svěžím zdrojem inspirace.