Adam Kašpar (* 1993)

více o Adamu Kašparovi

O dostupnosti děl se prosím vždy předem informujte.

Adam Kašpar

Mazák
olej, plátno
200 * 150 cm
r. 2021
certifikát autora k dílu
220 000 Kč

 

Adam Kašpar

Lycopodium - plavuně
olej, plátno
140 * 200 cm
r. 2019
certifikát autora k dílu
 220 000 Kč

Adam Kašpar

Pod Suilvenem
olej, plátno
70 * 90 cm
r. 2018
certifikát autora k dílu
80 000 Kč

Nenašli jste to, co hledáte?

Najdeme to za Vás!

Stačí vyplnit formulář vpravo a my učiníme vše pro to, aby se hledané dílo dostalo do Vašich rukou. Ve formuláři prosím uveďte autora název díla, popřípadě dílo upřesněte jinak.

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše zpráva (napište prosím autora a název díla)

  Adam Kašpar (* 1993, Litomyšl) vystudoval Střední uměleckou školu grafickou v Jihlavě a po jejím dokončení  nastoupil na AVU do ateliéru malířství IV u profesora Martina Mainera. Studium na AVU zakončil diplomovou prací Jiné místo.

  Dominantním tématem Kašparových prací je příroda zobrazovaná precizní realistickou technikou. Samotné malbě předchází řada přípravných skic, fotografií a systematického pozorování.

  Autor zkoumá přírodu jako fenomén, který je neoddělitelně spojený s člověkem a společností, a to v době diskuze nad omezováním národních parků a bezohledného ničení divočiny.

  Pokud někdy ve  svých obrazech zobrazí člověka nebo architekturu, je to vždy zanedbatelná stopa ve srovnání s  kontrastem s věčností přírody.

  Autorovi nejde o obecný námět, ale o konkrétní místo, jehož specifický charakter následně převtělí do obrazu, ve kterém krajina opět ožívá obohacena o malířovu uměleckou interpretaci.

  Adam Kašpar čerpá inspiraci z krajinomalby doby renesance i devatenáctého století. Ve spojení s jeho silným  subjektivním vztahem k přírodě tak vznikají neobyčejně podmanivá díla, která jsou živým poselstvím o naší pomíjivosti, kořenech a fenoménu, jež nás tolik převyšuje a který tak často přehlížíme. O naší malosti vůči přírodnímu majestátu…

  Adam Kašpar má za sebou několik samostatných i skupinových výstav a jeho práce se na české výtvarně scéně stávají čím dál výraznějším fenoménem.

  Z těch nejvýznamnějších lze jmenovat:

  • Světlo v obraze – český impresionismus v Jízdárně na Pražském Hradě -2017, publikováno ve stejnojmenné knize
  • Fascinace skutečností – Hyperrealismus v české malbě v Muzeu umění v Olomouci - 2017