Olbram Zoubek (1926 – 2017)

více o Olbramu Zoubkovi

Díla Olbrama Zoubka jsou obvykle rychle vyprodána. Kontaktujte nás prosím pro aktuálnost nabídky.

Olbram Zoubek

Postava pro Miladu Horákovou
bronzová socha
výška 63 cm
vyrobeno v r. 2010
zakoupeno přímo od autora v lednu 2017
certifikát pravosti sepsaný autorem v lednu 2017
540 000 Kč
Rezervace

Olbram Zoubek

Sblížení
cínový zlacený reliéf
35 * 35 cm (plná velikost)
vyrobeno r. 1997
zakoupeno přímo od autora v únoru 2015
certifikát pravosti sepsaný autorem v únoru 2015
Prodáno

Olbram ZoubekOlbram Zoubek (* 21. dubna 1926 – 15. června 2017, Praha) byl český sochař, který se výrazným způsobem zasloužil o rozvoj české architektonické plastiky, jeden z nejvýznamnějších českých sochařů současnosti.

Vystudoval UMPRUM u profesora Wágnera. Se svoji první manželkou Evou Kmentovou tvořily výraznou uměleckou dvojici, stejně jako Věra Janoušková s Vladimírem Janouškem nebo Adriena Šimotová s Vladimírem Johnem. Vytvářeli ve svém prvním sochařském ateliéru v Praze na Židovských pecích každý svoje osobitá díla.

S Evou Kmentovou navštívili koncem padesátých let řecké památky. To Mistra ovlivnilo natolik, že ho návrat k řecké mytologii doprovází celý život.

Je autorem posmrtné masky a náhrobku Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na pražském Petříně, vytvořil stélu Marie pro hrobku rodiny Havlových na Olšanech. V roce 1996 byl prezidentem oceněn Medailí Za zásluhy 1. stupně a v roce 2015 byl jmenován Rytířem české kultury.

Nenašli jste to, co hledáte?

Najdeme to za Vás!

Stačí vyplnit formulář vpravo a my učiníme vše pro to, aby se hledané dílo dostalo do Vašich rukou. Ve formuláři prosím uveďte autora název díla, popřípadě dílo upřesněte jinak.

    Váš email (vyžadováno)

    Vaše zpráva (napište prosím autora a název díla)