Olbram Zoubek (1926 – 2017)

více o Olbramu Zoubkovi

pro aktuální nabídku nás prosím kontaktujte (některá díla nejsou na přání jejich vlastníků zobrazena na internetových stránkách)

Olbram Zoubek prodej bronzové sochy Zaslíbená

Olbram Zoubek

Zaslíbená s draperií
bronzová socha
výška 51 cm
zdarma podstavec z bílého mramoru (výška sochy s podstavcem 72 cm)
signováno
certifikát autora přiložen k dílu
279 000 Kč

Olbram Zoubek prodej cínového reliéfu Léda s labutí 2 - 35_35cm

Olbram Zoubek

Léda s labutí
cínový reliéf
35 * 35 cm
certifikát autora přiložen k dílu
89 000 Kč

Olbram Zoubek prodej cínového reliéfu Nahoru dolů 29-21cm

Olbram Zoubek

Nahoru dolů
cínový reliéf zlacený
29 * 21 cm
certifikát autora přiložen k dílu
78 000 Kč

Olbram ZoubekOlbram Zoubek (* 21. dubna 1926 – 15. června 2017, Praha) byl český sochař, který se výrazným způsobem zasloužil o rozvoj české architektonické plastiky, jeden z nejvýznamnějších českých sochařů současnosti.

Vystudoval UMPRUM u profesora Wágnera. Se svoji první manželkou Evou Kmentovou tvořily výraznou uměleckou dvojici, stejně jako Věra Janoušková s Vladimírem Janouškem nebo Adriena Šimotová s Vladimírem Johnem. Vytvářeli ve svém prvním sochařském ateliéru v Praze na Židovských pecích každý svoje osobitá díla.

S Evou Kmentovou navštívili koncem padesátých let řecké památky. To Mistra ovlivnilo natolik, že ho návrat k řecké mytologii doprovází celý život.

Je autorem posmrtné masky a náhrobku Jana Palacha a Pomníku obětem komunismu na pražském Petříně, vytvořil stélu Marie pro hrobku rodiny Havlových na Olšanech. V roce 1996 byl prezidentem oceněn Medailí Za zásluhy 1. stupně a v roce 2015 byl jmenován Rytířem české kultury.