MICL (* 1969)

více o MICLovi

O dostupnosti děl se prosím vždy předem informujte.

MICL

Velký pád, 2019
olej plátno
90*135 cm
signováno MICL
Fotot autora s obrazem
52 000 Kč

MICL

Nový melounový stroj, 2021
olej, plátno
45*60cm
signováno MICL
Foto autora s obrazem
Prodáno

MICL

Divizny, 2021
olej, plátno
45*60cm
signováno MICL
Fotot autora s obrazem
Prodáno

MICL

Odjezd,  2019
barevná litografie
36*46cm tisková plocha
45*60cm grafický list
číslováno, signováno PD MICL 19
2 500 Kč

MICL

Špačci a třešně, 2018
barevná litografie
36*46cm tisková plocha
45*60cm grafický list
číslováno, signováno PD MICL 18
2 500 Kč

Nenašli jste to, co hledáte?

Najdeme to za Vás!

Stačí vyplnit formulář vpravo a my učiníme vše pro to, aby se hledané dílo dostalo do Vašich rukou. Ve formuláři prosím uveďte autora název díla, popřípadě dílo upřesněte jinak.

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše zpráva (napište prosím autora a název díla)

  Michal Novotný (* 20. 2. 1969), známý především pod pseudonymem MICL, žije a tvoří střídavě v Praze a Posázaví.

  Nejdříve se v Blansku vyučil dřevomodelářem, což také předurčilo jeho další sochařskou tvorbu. Je absolventem Akademie výtvarných umění a to hned několik oborů najednou –  dodalo mu to dobrou průpravu do další kariéry (studoval u Karla Nepraše, Jiřího Načeradského a Jiřího Davida). Autor je malíř a zároveň sochař. Sám říká, že někdy maluje „sochařské obrazy“ představující sochy, jaké by jednou rád vytvořil. Zároveň jsou však jeho obrazy jakýmisi téměř „surrealistickými“ vizemi, jaké prostřednictvím sochy ani zachytit nelze. Obě média se tak v autorově tvorbě smysluplně doplňují. 

  Záhy po studiích si zvolil umělecké jméno MICL. Jednak je nezaměnitelné a také na něj přišel tak, když svoje křestní jméno neustále zkracoval při podepisování textových zpráv.

  MICL se snaží být své tvorbě vtipný a myslí si, že pro výtvarné dílo je důležitá krása. Nejraději vysekává kamenné sochy mužů, zoomorfů a sněhuláků. Pokud maluje, potom vlčí máky, mraky, obilí, melouny, motýlí křídla, mrkve, prasátka, létající slony, mercedesy, nebo krávy pasoucí se poblíž Vltavy. Také maluje svoji ženu, přátele, jejich příběhy a své sny nebo obrazy z dovolených. 

  Jak sám říká: „Hodně maluju lidi, jejich velké a malé příběhy, nebo jen tak mraky, vesmír a bubliny, někdy taky zeleninu a rostliny, nebo prkna, a ještě chci každý rok udělat jednu velkou sochu“. Cykly se vracejí, neboť rozvíjení a řízení jedinečnosti je pořádná dřina.

  MICLův styl je mírně ironický, humorný, erotický a ambivalentní. Jedno ovlivňuje druhé, např. mrak vypadá jako prasátko a letec létá na mrkvi, co vypadá jako jeho pohlaví.

  Vstupte s námi do světa MICLa a sami uvidíte.