Jan Falta (* 1979)

více o Janu Faltovi

O dostupnosti děl se prosím vždy předem informujte.

Jan Falta

Mísa Voda
ručně foukané, broušené a řezané sklo
29 * 12 cm, 2,6 kg
signováno autorem
certifikát autora k dílu
18 000 Kč

Jan Falta prodej skleněné plastiky Erupce na slunci w

Jan Falta

Erupce na slunci (z kolekce Kosmos)
broušené hutní sklo
22 cm
Prodáno

Jan Falta

Mísa Kosmos (z kolekce Kosmos)
broušené hutní sklo
22 cm
Prodáno

Nenašli jste to, co hledáte?

Najdeme to za Vás!

Stačí vyplnit formulář vpravo a my učiníme vše pro to, aby se hledané dílo dostalo do Vašich rukou. Ve formuláři prosím uveďte autora název díla, popřípadě dílo upřesněte jinak.

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše zpráva (napište prosím autora a název díla)

  Jan Falta (* 1979, Litoměřice) se po studiu oboru Výtvarného zpracování skla a Tvorby uměleckého skla na sklářské průmyslové škole v Novém Boru v roce 1999 začal zabývat především vlastní autorskou tvorbou.

  Při práci používá různé techniky a technologie, které navzájem netradičním a kreativním způsobem propojuje. Důraz klade zejména na originalitu a kvalitní ruční zpracování skla, které se snaží propojovat s hravostí, humorem a radostí z tvorby. Vytváří tak řadu uměleckých soch, objektů, šperků, váz, svítidel, rytého skla, trofejí a také limitovaných designových kolekcí.

  V současné době se věnuje především vyřezávání soch a hlav z bloku skla na diamantové pile. Tuto techniku nazval sklo sochání. Designové kolekce z posledních let se jmenují V lese, Kosmos a Golden collection.

  Kolekce Kosmos

  „Kosmos“ je kolekce skleněných mís, váz a svítidel inspirovaná nekonečností vesmíru a posouvá naši fantazii za hranici reálného vnímání světa. Netradičním propojením částic kovu a barev vzniká imaginární snový svět, který je zhmotněn do konkrétních tvarů vycházejících zejména z koule. Oxidace kovu a barev ve žhavé hmotě v podobě skla metamorfuje do rozmanitých a neopakovatelných obrazců a kreseb evokujících ať již konkrétní planety, hvězdná seskupení nebo neurčitou kumulaci plynů či hvězdného prachu.

  Mísa Voda je z kolekce V lese

  “V lese” je kolekce skleněných ručně foukaných, broušených a řezaných mís inspirovaných lesní krajinou, její krásou a rozmanitostí. Sklo zde představuje propojující element člověka s přírodou, barevnost a tvary mís naopak podněcují fantazii pozorovatele. I prázdná mísa, předurčená k tomu, aby byla naplněna rozmanitými plody, žije vlastním životem v podobě řezů, které připomínají hemžení lesa, mraveniště, jehličí, puklé skořápky, mech, trávu nebo vodu. Umělecké pojetí a použití ojedinělé techniky řezání na diamantové pile umocňují funkčnost tohoto produktu.