Ivan Mládek (* 1942)

více o Ivanu Mládkovi

O dostupnosti děl se prosím vždy předem informujte.

Ivan Mládek prodej obrazu Halíku vidím světélko 80-60cm web

Ivan Mládek

Halíku, vidím světélko
80*60 cm
rámováno (rozměr s rámem 92 * 71 cm)
signováno PD I. Mládek
80 500 Kč vč. DPH

Ivan Mládek prodej obrazu Koncert dvourukého kytarist50-50cm web

Ivan Mládek

Koncert dvourukého kytaristy
olej na plátně
50 * 50 cm
rámováno (rozměr s rámem 61 * 61 cm)
signováno PD I. Mládek
92 000 Kč vč.  DPH

Nenašli jste to, co hledáte?

Najdeme to za Vás!

Stačí vyplnit formulář vpravo a my učiníme vše pro to, aby se hledané dílo dostalo do Vašich rukou. Ve formuláři prosím uveďte autora název díla, popřípadě dílo upřesněte jinak.

Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva

Ivan Mládek

Ivan Mládek (* 7. 2. 1942 v Praze) je známý zejména jako hudebník. Zdědil však po svém otci a dědečkovi výtvarné umělecké sklony, a tak se v současné době stále více věnuje malbě.

Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze

Zájem o jazz se u něj projevil již během studia na střední školy, kdy v roce 1959 spoluzaložil studentský dixieland Storyville Jazz, poté založil první Banjo Bandy, které mu více umožnily jeho realizaci coby sólového banjisty.  Účinkoval v pražské poetickém klubu Viola a také hrál s tehdy již populárním triem KTO.

V roce 1970 na country festivalu v pražské Lucerně slavil úspěch se svým banjo bandem, kterému sami organizátoři festivalu dali název dnes již známý jako Banjo Band Ivana Mládka.

Točil pravidelné hudebně zábavné pořady „Čundrcounry show“ a „Country estráda“. Pro tyto formáty píše i všechny monology a scénky, kterými v Česku popularizuje zejména komiky „Pitkina“, Lenku Plačkovou, „Libunu“, Betty Kušnírovou a některé další. V roce

Do dnešního dne napsal více než šest set písniček, z nichž některé v českých zemích zlidověly /Dáša Nováková, Jožin z bažin, Prachovské skály, Jez, Linda a další/, natočil 13 LP, 35 CD, vyšlo mu 13 humoristických knížek a 14 posterů jeho „antiperspektiv­ních“ olejů. V současné době se Ivan Mládek věnuje především výtvarné činnosti a koncertování se svým Banjo Bandem.

Od osmdesátých let realizuje i jako malíř a maluje svoje oleje v originálním „antiperspektivním“ stylu.

Ve svém ateliéru se většinu času věnuje výtvarnému umění a z Banjo Bandem vyjíždí převážné na zájezdy.