Tomáš Bím (* 1946)

více o Tomáši Bímovi

O dostupnosti děl se prosím vždy předem informujte.

Tomáš Bím

U cesty
akryl, plátno
50 × 50 cm
vzadu na plátně popsáno autorem: Bím T., 2008 A, U cesty, (USA), 95614
360 000 Kč

Nenašli jste to, co hledáte?

Najdeme to za Vás!

Stačí vyplnit formulář vpravo a my učiníme vše pro to, aby se hledané dílo dostalo do Vašich rukou. Ve formuláři prosím uveďte autora název díla, popřípadě dílo upřesněte jinak.

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše zpráva (napište prosím autora a název díla)

  Tomáš Bím (* 12. 11. 1946, Praha) se nejdříve vyučil knihtiskařem. V letech 1984 – 85 vystudoval v Německu na stipendiu Kunstverein v Osnabrücku. Studijně pobýval také v Anglii, Francii, Holandsku, Itálii, Německu, Španělsku, Thajsku a USA.

  Jako dítě ho uchvátilo prostředí studia Jiřího Trnky, kde pracoval jeho otec.

  Nejdříve nastoupil v Supraphonu jako tiskař v reklamě a poté jako výtvarník Státního divadelního studia. Zpočátku se zaměřil na užitou grafiku, ilustraci, kresbu, suchou jehlu a olejomalbu. Žije a tvoří nedaleko u Prahy.

  Poslední dobou maluje převážně akrylem, tvoří koláže a tiskne litografie.

  Je členem Grafické asociace, Sdružení českých umělců grafiků Hollar a První české litograficko-herecké společnosti Graphothalie.

  Má za sebou více než sto samostatných výstav a řadu výstav kolektivních. Je zastoupen v soukromých sbírkách, galeriích a muzeích po celém světě.

  Svoji tvorbou navazuje na impulsy amerických precisionistů a imaginaci českých poetistů. Bývá tak řazen mezi přední české precisionisty.

  V roce 2018 mu byl při slavnostním ceremoniálu na Novoměstské radnici udělen titul čestný občan Prahy 2.