Rozálie Prokopcová

Výstava Girl from the North Country

Výstava děl Rozálie Prokopcové přemístí diváka do krajiny Českého Švýcarska. Autorka osciluje mezi malbou a uměleckými objekty. K dosažení autenticity zhmotňuje své prožitky a přibližuje atmosféru využitím přírodních prvků.

Kdy

4. 5. – 11. 6. 2023
ÚT-NE 10-18 hod

Kde

Věž Novoměstské radnice
Karlovo náměstí 1/23, Praha 2

Ceník vystavovaných děl

Vystavená díla pochází přímo od autorky. Certifikát pravosti je samozřejmostí. Ceník naleznete zde.

O autorce

Rozálie Prokopcová patří mezi nadějné české malířky. Její uměleckou cestu formovala vlastní rodina – je vnučkou Adolfa Borna, dcerou Eriky Bornové a Tomáše Císařovského. Formální studium absolvovala na UMPRUM v ateliéru Jiřího Davida a Milana Saláka. V roce 2014 debutovala výstavami v Praze a Paříži. Rozálie působí v Doubnici, kde spolu s manželem, sochařem Jaroslavem provozuje Galerii Cifra a klub Fabrika.

 

Rozáliina díla zachycují snové momenty i rozpolcenost duše. Současnou tvorbu silně ovlivňuje její aktuální působiště – České Švýcarsko. Na základě paměti míst, které navštěvuje, krajinu dekomponuje, hledá tvary, záhadné bytosti a zvířata. Abstraktním zpracováním motivů vzdává hold přírodě a navozuje atmosféru uklidnění. Její díla jsou stále expresivní a poskytují prostor fantazii diváka.

Rozálie Prokopcová - Girl from the North Country

Navštivte výstavu Rozálie Prokopcové ve věži Novoměstské radnice na Praze 2 (Karlovo náměstí 1/23, vchod z rohu ulice Vodičkova) v termínu 4. 5. – 11. 6. 2023 (ÚT-NE, 10-18 hodin).

Ceník vystavovaných děl naleznete zde.