Otto Placht (* 1962)

více o Ottu Plachtovi

O dostupnosti děl se prosím vždy předem informujte.

Otto Placht

Noční vize

akryl, plátno
100 * 70 cm
datováno 2019
značeno Noční vize
signováno Otto Placht
vč. certifikátu od autora
56 000 Kč
 

Otto Placht

Koronovace času

sítotisk, akryl na plátně
110 * 70 cm
signováno Otto Placht
značeno Koronovace času
datováno 2020
vč. certifikátu od autora

 

69 000 Kč

Otto Placht

Žízeň po životě

akryl, plátno
80*60cm, 2018
vzadu datováno, značeno, signováno Otto Placht

69 000 Kč
 
 

Otto Placht prodej obrazu sítotisk akryl Rao 160_130cm olej

Otto Placht

Rao

olej/akryl
130 * 160 cm
vč. certifikátu od autora
99 000 Kč
Rezervace

Nenašli jste to, co hledáte?

Najdeme to za Vás!

Stačí vyplnit formulář vpravo a my učiníme vše pro to, aby se hledané dílo dostalo do Vašich rukou. Ve formuláři prosím uveďte autora název díla, popřípadě dílo upřesněte jinak.

  Váš email (vyžadováno)

  Vaše zpráva (napište prosím autora a název díla)

  Otto PlachtOtto Placht, nazývaný  malíř džungle, se narodil v roce 1962 v Praze jako syn české lékařky Radany Königové.

  V 80. Letech studoval na pražské AVU, od roku 1990 byl odborným asistentem v ateliéru monumentálních děl pod vedením Jiřího Načeradského. Kritici ho považovali za jednoho z nejvýznamnějších malířů své generace.  V této době se věnoval expresionistické malbě a ve své tvorbě se snažil o výtvarné zmapování chaosu a teorie fraktálů.

  V jeho životě nastal zásadní obrat v roce 1993, kdy se v Miami setkal s peruánským šamanem a umělcem a jeho obrázky, které byly vytvořeny pod vlivem liány Ayahuascy. Krátce poté odešel do Peru, do města Pucallpa na okraji amazonské džungle a učil zde na Amaringově škole. Usadil se mezi indiány kmene Shipibo.

  Malíř žije a maluje střídavě v Praze a v Peru na břehu laguny Yarinacocha. Maluje akryly, olejem a přírodními barvami, které si sám vyrábí z kůry amazonských stromů, lian a z amazonských rostlin přímo v Peru. Jeho obrazy odrážejí nejenom každodenní život jeho amazonské rodiny, života v džungli, ale i jeho zájem o šamanismus a jeho zkušenosti a vize s bylinnými léky z amazonské liány Ayahuasca.

  Zajímavosti o životě Otto Plachta najdete v dokumentu „Malíř džungle“, natočeném v roce 1999 pomocí 16mm barevného a černobílého filmu. Dokument ukazuje jeho rodinný život v indické vesnici, tradice vytváření indické keramiky, rituál přípravy a pití nápoje Ayahuasca a také jeho pokus najít svoje místo a vytvořit centrum umělecké terapie v Peru. Ve filmu budete svědkem jedinečného způsobu vyjadřování Otto Plachta a také uslyšíte jeho názor na ezoterický plán Amazonie, na ekologii a na vlastní evropskou tradici.

  Pokud potřebujete v interiéru posílit energii ať už šamanskou, nebo přírodní,  pořiďte se některý z jeho obrazů. Takový, který Vás osloví, který si Vás sám najde. Betonu máme v naší civilizaci víc než dost. Z těchto obrazů na Vás dýchá ryzí, dosud nezničená příroda.